Mam wyższe wykształcenie techniczne. Ukończył MGTUGA (Moskiewski Techniczny Uniwersytet Lotnictwa Cywilnego) w 2014 roku. Studiowałem na Wydziale Matematyki Stosowanej i Informatyki. Moją specjalnością jest inżynier oprogramowania.

Równocześnie ze studiami rozpoczął karierę zawodową w sferze IT.
W 2012 roku zacząłem jako content manager: fotografowałem produkty, wypełniałem sklep internetowy, uzupełniałem meta tagi, badałem doświadczenie konkurencji w niszy.

W tym samym czasie zacząłem nurkować w SEO. Czytałam fora, blogi znanych pozycjonerów i uczyłam się na kursach. Zdobytą wiedzę starałem się od razu zastosować na stronach klientów, z którymi współpracowałem jako content manager.

Przestał zajmować się treścią stron internetowych i przeszedł całkowicie do SEO w 2014 roku.
Przez rok pracowałem jako freelancer, stosując to czego się nauczyłem w sklepach internetowych i serwisach usługowych.
W 2015 roku zacząłem szukać pracy biurowej, aby móc w pełni wykorzystać swój potencjał i mieć możliwość rozwoju zawodowego. Tak trafiłem do dużej moskiewskiej firmy usługowej, gdzie pracowałem przez 5 lat.
Zaczynałem jako zwykły specjalista SEO, a dwa lata później awansowałem na starszego specjalistę SEO. Po kolejnych kilku latach został mianowany zastępcą kierownika działu marketingu.

Odszedłem z biura w 2020 roku, zdawszy sobie sprawę, że muszę iść dalej. Obecnie prowadzę projekty dla klientów i osobiste, przeprowadzam audyty stron i konsultuję optymalizację pod kątem wyszukiwarek.

W 2021 roku przeprowadziłem się do Polski i zacząłem studiować specyfikę polskiego marketingu.

Staram się wykonywać pracę wysokiej jakości, jak dla siebie. Mam skłonność do konstruktywnego perfekcjonizmu.
Zanurzam się głęboko w promowanej niszy, dokładnie badam konkurencję i stawiam sobie wyzwanie, by robić to lepiej od nich.

Mam udane doświadczenie w zarządzaniu i koordynowaniu pracy wykonawców: rozdzielaniu zadań, monitorowaniu realizacji, wskazywaniu niedociągnięć i ich eliminowaniu.

Zrównoważony introwertyk, nie wycofany. Zawsze gotowy do otwartej komunikacji, ale z umiarem i w sprawie.